Kontakt

Urzad Miasta i Gminy w Łasinie
ul. Radzyńska 2
86-320 Łasin, Polska

Telefony: (0-56) 466 50 43
(0-56) 466 50 41
Fax:(0-56) 466 50 46
E-mail: umig@lasin.pl
Internet: www.lasin.pl

Nr konta:
33 9484 1033 2325 0350 4992 0001

Galeria
2019-02-01 12:49:51

Nagrody za osiągnięcia edukacyjne, artystyczne i sportowe

W dniu 29.01.2019 r. na spotkaniu z radnymi Rady Miejskiej Łasin i Burmistrzem Miasta  i Gminy Łasin uhonorowano dzieci, młodzież oraz dorosłych za osiągnięcia edukacyjne, artystyczne  i sportowe na szczeblu wojewódzkim, krajowym i pozakrajowym.Wyróżnione osoby otrzymały z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Łasin i Przewodniczącego Rady Miejskiej Łasin dyplomy i drobne upominki. Łącznie nagrodzonych zostało 26 osób. Podsumowanie osiągnięć dotyczyło roku szkolnego 2017/2018 i pierwszych czterech miesięcy roku szkolnego 2018/2019.   

       

 Wśród uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych wyróżniono: 

     

Jacka  Wiśniewskiego za uzyskanie bardzo dobrego wyniku (nagroda I stopnia) w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur;

Julię Burkacką za zajęcie I miejsca w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Pasje i talent”, wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Wojna Polsko-bolszewicka 1919-1920. W obronie granic  niepodległości", I miejsca w Wojewódzkim Konkursie „Czarno-białe obrazy z życia bł. Ks. Stefana Frelichowskiego";      

Michała Filbrandt za zdobycie II miejsca w ogólnopolskich zawodach Programu "Lekkoatletyka dla każdego"; 

Martynę Badziąg i Julię Jelińską za wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie literackim -opowiadania;

Mateusza Jelińskiego za wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie na kartkę świąteczną;  

Bartosza Chojnickiego  za zdobycie  I miejsca i  Julię  Markuszewską za zdobycie III miejsca w Międzywojewódzkim Wyścigu Kolarskim;

Katarzynę Malinowską za zdobycie I miejsca w Wojewódzkim Konkursie „Śladami architektury sakralnej” oraz I miejsca w etapie wojewódzkim  w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom";        

Kolejnymi  nagrodzonymi osobami byli tenisiści stołowi:

Paweł  Paga za zdobycie Srebrnego Medalu Mistrzostw Polski Weteranów  w Tenisie Stołowym - Iława 2018 oraz udział w Mistrzostwach Świata  w Tenisie Stołowym - Las Vegas 2018;

Hubert Rumiński za zdobycie  I miejsca w  Wojewódzkich Turniejach Kwalifikacyjnych Juniorów  i awans do  Grand Prix Polski Juniorów,  II miejsca w grze deblowej i II miejsca w grze mieszanej juniorów  oraz III miejsca w grze deblowej seniorów w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa w tenisie  stołowym;  

Jacek Zawacki za zdobycie III miejsca w Wojewódzkich Turniejach Kwalifikacyjnych Młodzików, III miejsca w grze pojedynczej i III miejsca w grze podwójnej w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików,  I miejsca w grze podwójnej i II miejsca w grze pojedynczej w Indywidualnych Mistrzostwach Województwa Młodzików oraz II miejsca w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Młodzików w tenisie stołowym;

Za osiągnięcia w podnoszeniu ciężarów i trójboju siłowym wyróżnieni zostali:

Kazimierz Tamiłowski za zajęcie I miejsca w zawodach Pucharu Świata, zdobycie rekordu  świata i trzech tytułów Mistrza Europy oraz Mistrza Polski Weteranów w trójboju siłowym;

Jakub Sylwestrzuk za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu leżąc klasycznym.

 

Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wydrznie za zajęcie I miejsca w Programie Edukacji Ekologiczno - Łowieckiej „Myśliwi-Dzieciom, Dzieci-Zwierzętom": Aleksandra Kernstein, Wiktoria Drzymalska, Małgorzata Żak, Karolina Sucharzewska, Robert Woelk, Kamil Knaak, Ariel Kowalski, Natalia Strzelczyk, Julia Górska, Damian Kukliński, Oliwia Pajor i Aleksandra Gwizdała.


Wszystkim nagrodzonym godnie reprezentującym i promującym naszą gminę gratulujemy!


Realizacja: NET-atak.pl strony internetowe & MaxDesign.pl

skup aut gdynia