Kontrast:
Czcionka:
A
A
A
2020-03-27 13:58:20

Ogłoszenie Kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łasinie z dnia 27 marca 2020r.

Na podstawie Zarządzenia Nr 237/2020 Burmistrza Miasta i Gminy Łasin z dnia 25 marca 2020 roku w sprawie szczególnych form udzielania pomocy dla mieszkańców Miasta i Gminy Łasin na potrzeby zapewnienia ochrony w sytuacji kryzysowej lub możliwości wystąpienia sytuacji kryzysowej w związku z zagrożeniem zakażeniem wirusem SARS CoV-2 ,

 

OGŁASZAM

że w związku zaistniałą sytuacją kryzysową związaną z zagrożeniem zakażeniem wirusem SARS CoV-2 na potrzeby zapewnienia ochrony mieszkańców Miasta i Gminy Łasin określone zostały następujące formy udzielania pomocy mieszkańcom Miasta i Gminy Łasin :

1)  pomoc w uzyskaniu i dostarczeniu leków zaleconych przez lekarza – dla osób przebywających w kwarantannie domowej.

2)  pomoc w postaci uzyskania i dostarczenia materiałów higienicznych – dla osób przebywających w kwarantannie domowej.

3)  zaopatrzenie w żywność dla osób przebywających w kwarantannie domowej,

4)  udzielanie innych form pomocy na zasadach określonych w ustawie o pomocy społecznej.

Otrzymanie pomocy uwzględnionej w ust. 1 następuje na wniosek osoby wymagającej wsparcia lub jej opiekuna prawnego.

W sprawach  dotyczących złożenia wniosku o udzielenie pomocy można dzwonić do Miejskiego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łasinie pod numery telefonu 56 466-47-12, codziennie od godziny 7.15 do godziny 15.15 lub telefon komórkowy 798 208 339 pracownika socjalnego do godziny 19.00 bądź poprzez adres e-mail: mgops@lasin.pl.

Weryfikacja uprawnień oraz realizacja wniosków o przyznanie pomocy o której mowa powyżej następować będzie w kolejności ich wpływu w terminie do 2 dni roboczych.

 Kierownik

 /-/ Barbara Heinrich

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.