Kontrast:
Czcionka:
A
A
A
2023-01-27 07:10:48

Informacja dla mieszkańców o możliwości przystąpienia do programu "Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej"

W związku z możliwością uzyskania przez gminę dotacji ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na zadanie z zakresu usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej przeprowadzona zostanie inwentaryzacja ilości odpadów znajdujących się na terenie Miasta i Gminy Łasin. Zbierane i odzyskiwane lub unieszkodliwione mogą zostać następujące odpady: folie rolnicze, siatki i sznurki do owijania balotów, opakowania po nawozach i typu Big Bag.

W związku z powyższym zainteresowani rolnicy planujący oddać w/w odpady mogą składać ankiety w Urzędzie Miasta i Gminy Łasin do dnia 15 lutego 2023 roku.

Zadanie realizowane będzie w 2023 roku po spełnieniu wymogów zawartych w regulaminie naboru wniosków o dofinansowanie z NFOŚIGW. Utylizacją i unieszkodliwieniem w/w odpadów dostarczonych przez rolników do miejsca wskazanego przez Urząd Miasta i Gminy Łasin zajmie się specjalistyczna firma.

Ankieta dostępna jest w Urzędzie Miasta i Gminy Łasin pok. nr 17 oraz  na stronie internetowej.

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.