Kontrast:
Czcionka:
A
A
A
2022-08-26 10:34:54

Bieg płk. Dębskiego 8.06.2022

Z okazji Roku płk. Dębskiego w Miasto i Gmina Łasin Szkoła Podstawowa w Zawdzie zorganizowała Bieg Pamięci Pułkownika i zaprosiła reprezentacje wszystkich placówek edukacyjnych z terenu miasta i gminy Łasin. Na starcie stawili się przedszkolacy z Przedszkola Miejskiego Puchatek, dzieci z oddziałów przedszkolnych działających przy szkołach podstawowych, uczniowie Szkoła Podstawowa w Łasinie, SP w Zawdzie, SP w Wydrznie i SP w Szonowie oraz uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Łasinie.

Obecnego burmistrza Rafał Kobylski, licznie zgromadzonych uczniów, nauczycieli, dyrektorów powitała dyrektor SP w Zawdzie Grażyna Kołodziejska. Prezes Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Aleksandra Wojdyło przedstawiła rys historyczny prezentujący sylwetkę płk. Dębskiego. Następnie Krzysztof Bartkowski przypomniał zasady biegu w każdej z kategorii: I kategoria - dzieci oddziałów przedszkolnych w roczniku obowiązku przedszkolnego, II kategoria - uczniowie klas I-III szkół podstawowych, III kategoria - uczniowie klas VII szkół podstawowych i uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Celem tego biegu było połączenie edukacji z działaniami wzmacniającymi poczucie wspólnoty lokalnej przez aktywny sposób spędzania czasu i pamięć historyczną.

W sportowo-patriotycznej formie oddano szacunek, hołd i uznanie Patronowi Roku 2022 w Łasinie.

Reprezentacja Klubu przemaszerowała wraz z proporcem na stadion miejski, aby dać świadectwo swojej patriotycznej postawy i pamięci o Patronie. Udało się nam także pokonać symboliczny dystans w biegu z najmłodszymi patriotami Przekazaliśmy każdej szkole foldery informacyjne o płk. Dębskim.

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy znaczek przypominający o bohaterze wydarzenia.

Na koniec na wszystkich biegaczy czekał ciepły poczęstunek.

 

galeria zdjęć https://www.facebook.com/media/set/?vanity=684285478340327&set=a.4594431550659014

 

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.