2023-06-26 12:47:07
Szkoła Podstawowa w Łasinie oraz Klub Historyczny im. Armii Krajowej w Łasinie zorganizowały dla uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych konkursy organizowane dla upamiętnienia jubileuszu 725-lecia nadania praw miejskich Łasinowi
Wpłynęły łącznie 52 prace ze szkół podstawowych w Łasinie, Szonowie i Zawdzie.
A oto wyniki poszczególnych konkursów:
- Konkurs na projekt rocznicowego buttonu – logo:
I miejsce: Małgorzata Wiśniewska kl. 8 SP Łasin;
II miejsce: Agata Kilian kl. 8 SP Łasin;
III miejsce: Filip Zawacki kl. 8 SP Łasin.
Wyróżnienie: Amelia Klonowska kl. 7, Alicja Błaszczyk kl. 5, Maciej Skrzypek kl. 7 SP Szonowo.
- Konkurs plastyczny pn. 725 lat Łasina:
Kat. I – III
I miejsce: Aurelia Ziętarska kl. 1 SP Szonowo;
II miejsce: Tymoteusz Dopierała kl. II SP Szonowo;
III miejsce: Arkadiusz Malinowski kl. II SP Szonowo;
Wyróżnienie: Stanisław Kubacki i Antoni Olszewski kl. II SP Szonowo.
Kat IV – VIII
I miejsce: Nikola Zielińska kl. 6 SP Łasin;
II miejsce: Wojciech Sucharzewski kl. 6 SP Łasin;
III miejsce: Hanna Przanowska kl.5 SP Łasin;
Wyróżnienie: Julia Włodarczyk kl. 7, Bartosz Antczak kl. 6, Anna Szynkowska kl. 7 SP Szonowo.
- Hasło promujące Łasin
Kat. I – III
I miejsce: Jacek Gronek kl. 1 SP Szonowo;
II miejsce: Aurelia Ziętarska kl. 1 SP Szonowo;
III miejsce: Julian Wróblewski kl. 1 SP Szonowo.
Kat. IV – VIII
I miejsce: Jan Plitt kl. 8 SP Łasin;
II miejsce: Amelia Krzemińska kl. SP Łasin;
III miejsce: Wojciech Sucharzewski kl. 6 SP Łasin;
Wyróżnienia: Michał Aniołkowski kl. 7, Zuzanna Brodzińska kl. 6 SP Łasin.
- Ludzie związani z Łasinem: wszystkie 20 osób, które wzięło udział w konkursie zostało wyróżnionych i nagrodzonych:
- kl. 8b: Agata Kilian;
- kl. Vib: Adam Szczepkowski, Pola Erdmańska, Ignacy Zająkała, Zuzanna Rusoń, Wojciech Sucharzewski;
- kl. Via: Wojciech Miedziejko, Nikola Zielińska, Mateusz Czerwiński, Dominika Sadowska;
- kl. Va: Antoni Smoliński, Agata Kruszewska, Agata Czarnik, Laura Wasilewska;
- kl. Vb: Sandra Marszałek, Sandra Rose, Adam Wasilewski, Barek Arszyński, Zofia Zakrzewska;
- kl. Vc: Monika Projs.
Przedstawiono sylwetki: króla Kazimierza IV Jagiellończyka, Stefana Tomczyńskiego, ks. kan. Mariana Kaczyńskiego, Kazimierza Szlosowskiego, Pelagii i Marcina Robakiewiczów, płk. Zbigniewa Dębskiego, Henryka Przeczewskiego, Aleksandry Jankowskiej, Michała Zakrzewskiego.
Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy Łasin.
Nagrody ufundował Instytut Pamięci Narodowej oraz Burmistrz MiG Łasin.
Z prac została zorganizowana pokonkursowa wystawa (w siedzibie organizatora).
Podziękowania dla nauczycieli angażujących się w konkursie: Wiesława Kaszubska, Iwona Długosz (SP Szonowo), Aleksandra Jankowska (SP Łasin) i Danuta Skiba (SP Zawda).
Aleksandra Jankowska