Kontrast:
Czcionka:
A
A
A
2020-04-22 12:32:47

Komputery dla uczniów do nauki zdalnej

Do szkół prowadzonych przez Miasto i Gminę Łasin trafiło już 30 laptopów, które zostaną użyczone uczniom w celu realizacji zajęć z wykorzystaniem metod  i technik kształcenia na odległość wprowadzonego w szkole z uwagi na ograniczenie funkcjonowania jednostek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Kolejne 46 laptopów zostanie przekazanych do szkół w najbliższych dniach.

Łącznie do szkół podstawowych  z terenu Miasta i Gminy Łasin przekazanych zostanie 76 laptopów, celem użyczenia uczniom, w tym 30 zakupionych w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotyczące realizacji projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego i 46 zakupionych dodatkowo przez Gminę.

Sprzęt zakupiono zgodnie z zapotrzebowaniem przygotowanym przez szkoły. Szkoła Podstawowa w Łasinie otrzyma 30 laptopów, w tym 15 zakupionych w ramach Projektu. Po 15 laptopów przekazanych zostanie do Szkoły Podstawowej w Wydrznie i Szkoły Podstawowej w Szonowie, w tym po 5 zakupionych w ramach Projektu. Szkoła Podstawowa w Zawdzie otrzyma łącznie 16 laptopów, w tym  5 zakupionych w ramach Projektu.

Sprzęt trafi do najbardziej potrzebujących uczniów pochodzących, m.in. z rodzin wielodzietnych lub o niskim statusie społecznym.

Po zakończonym zdalnym kształceniu uczniowie zobowiązani są zwrócić do szkół laptopy w stanie niepogorszonym.

 


Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.