Kontrast:
Czcionka:
A
A
A
2020-06-22 12:17:00

Kolejne komputery dla uczniów do nauki zdalnej

 

W dniu 15.06.2020 r. została podpisana umowa  o powierzenie grantu  w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic  w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Gmina Łasin otrzymała dofinansowanie w wysokości 75 000,0 zł na zakup sprzętu komputerowego, umożliwiającego realizację zdalnych lekcji uczniom wykluczonym cyfrowo, zwłaszcza pochodzących z rodzin wielodzietnych. W ramach projektu Gmina rozliczyła  zakup 46 laptopów ze środków własnych i dokupiła kolejnych 15 laptopów. Łącznie dla uczniów zakupionych w ramach projektów grantowych pn. "Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" i "zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej" zakupionych zostało 91 laptopów, które służyć będą realizacji zajęć z wykorzystaniem metod  i technik kształcenia na odległość wprowadzonego w szkole  z uwagi na ograniczenie funkcjonowania jednostek oświatowych w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.