Kontrast:
Czcionka:
A
A
A
2023-11-20 10:06:34

Odznaczenia „Zasłużony dla powiatu” rozdane!

W minioną środę – dnia 15 listopada – w Starostwie Powiatowym w Grudziądzu odbyła się gala wręczenia odznaczeń „Zasłużony dla Powiatu”. W tym roku dwóch mieszkańców naszej gminy nominowanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Łasin Pana Rafała Kobylskiego otrzymało to wyjątkowe wyróżnienie. Są nimi Pan Tadeusz Michalczyk oraz Pan Czesław Jędrzejewski.

Tadeusz Michalczyk, znany w całym regionie przedsiębiorca, to człowiek, który założył i przez wiele lat prowadził firmę „Młyny Szczepanki Sp. z o.o.”. Jego życie podporządkowane było i jest gospodarstwu, które przekształcił w przedsiębiorstwo zatrudniające kilkaset ludzi z regionu. Aktualnie firmę prowadzą jego trzej synowie, ale Pan Tadeusz ciągle „żyje” Młynem. Produkty zbożowe z Młynów Szczepanki znajdziemy w wielu zakątkach kraju i Europy.

Czesław Jędrzejewski to również postać znana lokalnej społeczności: przez wiele lat był cenionym pedagogiem, nauczycielem muzyki w Łasinie i Grudziądzu. Kształcił kilka pokoleń dzieci i młodzieży, wielu z nas nauczył grać na instrumencie. Ponadto Pan Czesław stworzył muzykę i słowa „Ballady o Łasinie” oraz skomponował hejnał Miasta Łasin. Pan Czesław zasiada również w jury ogólnopolskiego festiwalu „Wesoła Nutka” organizowanego przez MGOK Łasin.

Laureatom gratulujemy i z dumą szczycimy się naszymi utytułowanymi mieszkańcami!

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.