Kontrast:
Czcionka:
A
A
A
2023-11-20 10:42:13

Złoty Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

„Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać,

lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku”.

Antoine de Saint-Exupéry

 

Złote Gody! Szczególny jubileusz par małżeńskich Złoty Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, to jedyne odznaczenie rangi państwowej nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które otrzymać można wyłącznie we dwoje – to nagroda za wytrwałość w miłości oraz za wierność przysiędze małżeńskiej złożonej 50 lat temu. 9 listopada br. mieliśmy przyjemność gościć w naszym Urzędzie 7 par małżeńskich, które zgodziły się przyjąć to szczególne odznaczenie. Jubilaci, którzy zaszczycili nas swoją obecnością to Państwo: Czesława i Zdzisław Bukowscy, Gabriela i Tadeusz Kondraccy, Krystyna i Władysław Kowalscy, Stefania i Mieczysław Nowakowscy, Jadwiga i Bogdan Malinowscy, Alicja i Zygfryd Plitt oraz Grażyna i Kazimierz Rafalscy. W uroczystości uczestniczyli ponadto Burmistrz Miasta i Gminy Łasin – Rafał Kobylski, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Łasin – Renata Janczak oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Wirginia Malinowska, którzy z należytym szacunkiem podjęli naszych gości.

Drodzy Jubilaci

Wasze długoletnie pożycie małżeńskie dowodzi, że mimo upływu czasu i ciągłych zmian zachodzących w otaczającym nas świecie, rodzina jest najważniejszą przystanią i ostoją, do której zawsze powinniśmy powracać. To wielki zaszczyt móc przebywać z ludźmi, dla których te wartości stanowią fundament społeczeństwa.

Pragniemy złożyć Państwu jeszcze raz z serca płynące gratulacje i życzenia. Życzymy Wam, Drodzy Jubilaci, kolejnych wspólnych lat w zdrowiu i pomyślności, spokoju i życzliwości ludzkiej, a także tego byście doczekali wspólnie kolejnych pięknych jubileuszy!

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.