Kontrast:
Czcionka:
A
A
A
Dodatkowe informacje


skup aut gdańsk
2016-05-10 14:14:13

Dzień Świętego Floriana w Łasinie

Dzień Świętego Floriana to wyjątkowe Święto tych, którzy ryzykują własne zdrowie i życie dla ratowania ludzi znajdujących się w niebezpieczeństwie, dla ochrony mienia, zabytków i dziedzictwa kultury, dla wybawiania z opresji zwierząt i bezcennego środowiska naturalnego. To szczególna sposobność, gdy można uroczyście podziękować wszystkim, którzy poświęcając swój wolny czas, koordynują i organizują działalność Ochotniczej Straży Pożarnej, a także z determinacją i godną podziwu konsekwencją społecznie działają na ich rzecz w strukturach Związku OSP RP.

Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Łasinie tegoroczne obchody Dni Ochrony Przeciwpożarowej rozpoczął w dniu 4 maja 2016 r. uroczystą Mszą Św. w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szynwałdzie, w której uczestniczyli strażacy z OSP Szynwałd i OSP Nogat. W dniu 7 maja 2016 r. strażacy OSP Łasin zaprezentowali mieszkańcom Łasina swoje pojazdy ratowniczo – gaśnicze a w trakcie przejazdu ulicami miasta oddali hołd zmarłym strażakom przy obelisku na ulicy Radzyńskiej, składając wiązankę kwiatów i zapalając znicz. Święto Floriana było świetną okazją do wręczenia strażakom odznak „Za Wysługę Lat”. Druh Łukasz Broża otrzymał odznakę „Strażak Wzorowy”.

Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Łasinie Dh Rafał Kobylski podziękował strażakom za wszystko, co dają z siebie na rzecz drugiego człowieka i tego co mu bliskie, dla dobra mieszkańców i gości naszego Miasta i naszej Gminy. Podziękował za jedność, dobrą współpracę i wzajemne zaufanie, gdy stają ramię w ramię, by nieść razem pomoc. Życzył aby Dzień Strażaka był pięknym świętem, a obchody Święta Strażaków przyniosły im radość, poczucie dumy i satysfakcję, aby czuli się spełnieni i doświadczali ludzkiej życzliwości. Szczególne podziękowania i życzenia zdrowia, szczęścia skierował do rodzin strażaków.

Na zakończenie Zarządy jednostek OSP zaprosiły druhów na wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku i grillu.

Dni ochrony przeciwpożarowej w Łasinie zostaną zakończone w dniu 28 maja br. gminnymi zawodami sportowo-pożarniczymi jednostek OSP z terenu Miasta i Gminy Łasin, które odbędą się w tym roku w Łasinie na stadionie miejskim

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.