Kontrast:
Czcionka:
A
A
A
2016-06-02 14:36:56

Zawody sportowo – pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

W dniu 28.05.2016 r. w Łasinie odbyły się kolejne zawody sportowo – pożarnicze jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Miasta i Gminy Łasin o Puchar Prezesa Zarządu Oddziału Miejsko – Gminnego Związku OSP RP w Łasinie.

W zawodach wzięło udział 8 drużyn z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych funkcjonujących na terenie Miasta i Gminy Łasin.  Zawody rozgrywano w dwóch konkurencjach – sztafeta pożarnicza 7 x 50 z przeszkodami i ćwiczenia bojowe, polegające na rozwinięciu linii wężowych, podłączeniu ich do źródła wody i podaniu dwóch skutecznych prądów wody na odległość 80 metrów.

Puchar Prezesa Zarządu Oddziału M-G Związku OSP na kolejny rok przejęli od Łasina strażacy z Zawdzkiej Woli i będą reprezentować gminę Łasin na powiatowych zawodach, które odbędą się 11.06.br.  Kolejne miejsca zajęły jednostki z Szonowa i z Łasina.

Nagrody dla zwycięzców i organizację tegorocznych zawodów wsparli finansowo i rzeczowo: Młyny Szczepanki, Bank Spółdzielczy Łasin, Pan Roman Aniołkowski oraz Urząd Miasta i Gminy Łasin.

W trakcie zawodów wręczono odznaczenia resortowe druhom z OSP Łasin.  Złoty Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: Bałdyga Robert, Jakubowski Tomasz, Sternicki Krzysztof i Wiśniewski Krzysztof.  Brązowy Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: Barański Marek, Kellas Wojciech, Kurkus Karol, Radacki Rafał.

Zawody zakończyły się wspólną grochówką strażacką z kuchni polowej, którą częstowali gospodarze tegorocznych zawodów, t.j. Ochotnicza Straż Pożarna z Zawdy.

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.