Kontrast:
Czcionka:
A
A
A
2016-06-16 15:16:20

112 w trudnej sprawie nie używaj przy zabawie

W dniu 15 czerwca 2016 r. w gmachu Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego  ogłoszonego na początku roku, przebiegającego pod hasłem „112 w trudnej sprawie, nie używaj przy zabawie”.  Konkurs  ma nauczyć przede wszystkim  dzieci i młodzież szkolną właściwego korzystania z numeru alarmowego 112, a w konsekwencji ograniczenie ilości niepotrzebnych zgłoszeń w postaci zapytań o numer telefonu, godzinę lub adres. Obecnie ok. 80 % zgłoszeń telefonicznych na nr 112 to telefony nie mające nic wspólnego z bezpieczeństwem czyli tzw. alarmy fałszywe w dobrej lub złej wierze. Tylko ok. 20 % telefonów dot. interwencji służb ratowniczych Policji, Straży Pożarnej czy Pogotowia Ratunkowego.

Na szczebel wojewódzki wpłynęło ponad 500 prac nadesłanych ze szczebla gminnego z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

Wśród laureatów znalazła się uczennica Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łasinie kol. Małgorzata Wydrzyńska, której praca zajęła 3 miejsce w swojej kategorii wiekowej.  Zwycięskie prace zostały przekazane do oceny na szczeblu ogólnopolskim.  Życzymy dalszych sukcesów.

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.