Kontrast:
Czcionka:
A
A
A
Dodatkowe informacje


skup aut gdańsk
2015-09-28 14:54:23

Piknik Ekologiczny - Nie dla śmieci, tak dla dzieci

 

            W dniu 28 września 2015 roku w Zespole Szkół Publicznych w Łasinie oraz na terenie zrekultywowanego wysypiska śmieci w Szczepankach odbył się piknik ekologiczny w ramach kampanii: „Nie dla śmieci, tak dla dzieci”. Impreza została zorganizowana przez Urząd Marszałkowski w ramach programu „Rekultywacji składowisk odpadów w województwie kujawsko-pomorskim na cele przyrodnicze.” Program ten ma na celu zwiększanie świadomości ekologicznej mieszkańców regionu i skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży.

            W pikniku wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej w Łasinie, obecni byli także zaproszeni goście, m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Łasin Rafał Kobylski. Program imprezy składał się z dwóch części. Pierwsza obejmowała zwiedzanie terenu po byłym składowisku odpadów w Szczepankach, zrekultywowanego w roku 2015 ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Dzieci poznawały w praktyce i teorii – dzięki specjalnym tablicom informacyjnym – podstawowe zasady dotyczące ekologii i segregowania odpadów.

            Druga część pikniku miała miejsce na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Publicznych w Łasinie. Brali w niej udział uczniowie klas pierwszych. Przygotowano dla nich kilka gier  edukacyjnych o tematyce ekologicznej. Podczas zabawy dzieci poznawały m.in. na czym polega procesy recyklingu i dlaczego warto segregować odpady.

            Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe przypinki i naklejki z hasłem kampanii, a także broszurki informacyjne.

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.