Kontrast:
Czcionka:
A
A
A
Dodatkowe informacje


skup aut gdańsk
2015-10-21 09:11:33

Uroczyste otwarcie Przedszkola im. „Kubusia Puchatka” w Łasinie 20.10.2015 r.

We wtorek 20 października 2015 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowo powstałego budynku Publicznego Przedszkola im. „Kubusia Puchatka” w Łasinie.

Gospodarzami uroczystości byli: Pan Rafał Kobylski – Burmistrz Miasta i Gminy Łasin, oraz Pani Alina Wróblewska – dyrektor Publicznego Przedszkola w Łasinie.

Wśród zaproszonych gości obecni byli Pan Tomasz Szymański - Poseł na Sejm, który również reprezentował Marszałka Sejmiku Pana Piotra Całbeckiego, Ks. Kanonik Grzegorz Grabowski - Proboszcz Parafii Świętej Katarzyny w Łasinie i Ks. Kanonik Edmund Tucholski, Pani Jolanta Metkowską - Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Pan Krzysztof Klonowski - Przewodniczący Rady Powiatu Grudziądzkiego, Pan Rafał Radacki - Przewodniczący Rady Miejskiej Łasin oraz Radni kadencji 2014-2018, Pan Franciszek Kawski – Burmistrz Miasta i Gminy Łasin w latach 2006-2014, Radni kadencji 2010-2014, Pan Wiesław Czyżak - Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Budowlano Montażowego LUBTECH, Pan Stefan Kłosowski - Kierownik budowy, Pan Benedykt Reder - Projektant i Inspektor Nadzoru, Pan Paweł Grochocki - Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, Pan Dariusz Sengerski - Komendant Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej, Pan Krzysztof Schroeder, Emeryci i renciści- byli pracownicy przedszkola, rodzice dzieci.

W uroczystym otwarciu ponadto udział wzięli radni rady miejskiej, kierownicy jednostek organizacyjnych gminy, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy, kierownicy i przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek i instytucji, przedstawiciele przedsiębiorców, przedstawiciele mediów, pracownicy placówki oraz rodzice ze swoimi pociechami.

Na nowy budynek Przedszkola Miejskiego w Łasinie mieszkańcy gminy czekali od dawna. Zbudowany z płyt w 1982 r. budynek przedszkola nie spełniał bowiem podstawowych standardów i wymogów bezpieczeństwa.

Od kilku lat dla władz Miasta i Gminy Łasin budowa nowego przedszkola była zadaniem priorytetowym. Dokumentacją projektową i pozwoleniem na budowę gmina dysponowała już na przełomie 2009/2010 roku. W tym okresie nie było jednak możliwości pozyskania środków zewnętrznych na inwestycje w infrastrukturę przedszkolną a gminę nie stać było na sfinansowanie inwestycji w całości ze środków własnych.

W końcu dzięki staraniom i determinacji Pana Franciszka Kawskiego - ówczesnego Burmistrza Miasta i Gminy Łasin Zarząd Województwa, wychodząc naprzeciw potrzebom społecznym regionu, ogłosił w dniu 26 września 2014 r. konkurs w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 w zakresie rozwoju infrastruktury edukacyjnej - Schemat 1. Przedszkola.

W dniu 4 listopada 2014 r. Przedszkole Miejskie w Łasinie odwiedził Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Piotr Całbecki, który w obecności przedstawicieli Rady Miejskiej Łasin, pracowników przedszkola i rodziców wręczył na ręce Pana Franciszka Kawskiego list otwarty do Mieszkańców i Władz Łasina.

W liście Marszałek zapewnił, że po złożeniu przez samorząd stosownej aplikacji i uzyskania pozytywnej oceny Instytucji Zarządzającej RPO istnieje szansa na szybkie podpisanie umowy o dofinansowanie projektu i rozpoczęcie realizacji tak bardzo oczekiwanego w Łasinie zadania inwestycyjnego.

W dniu 30 stycznia 2015 r. podpisana została umowa o dofinansowanie Projektu "Budowa przedszkola miejskiego wraz z infrastrukturą towarzyszącą i małą architekturą w Łasinie".

Roboty budowlane Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe LUBTECH z Fijewa rozpoczęło w dniu 9 lutego 2015 r. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym oraz solidnej i dobrze zorganizowanej pracy przedsiębiorstwa udało się zakończyć roboty budowlane w dniu 14 sierpnia 2015 r. Budową przedszkola kierował Pan Stefan Kłosowski, a nadzór inwestorski sprawował Pan Benedykt Reder. Koniec sierpnia 2015 r. to czas odbioru budynku przez odpowiednie służby zakończony uzyskaniem w dniu 31 sierpnia pozwolenia na użytkowanie.

 

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.