Kontrast:
Czcionka:
A
A
A
Dodatkowe informacje


skup aut gdynia
skup aut szczecin
2019-11-13 08:08:42

Bezpieczeństwo


Bezpieczeństwo


Polityka bezpieczeństwa są to działania administracyjne mające na celu realizację przedsięwzięć związanych z tworzeniem i wykorzystaniem potencjału ochronnego, w celu zapobiegania i przeciwdziałania różnego rodzaju zagrożeniom. Realizacja skutecznej polityki bezpieczeństwa w gminie jest podstawowym zadaniem samorządu terytorialnego. Od tego jak będzie ona zorganizowana, będzie zależał rozwój gminy. Realizacja polityki bezpieczeństwa będzie też uzależniona od występujących zagrożeń. Pożądane są także działania mające na celu wykorzystanie istniejącego potencjału organizacji pozarządowych, działających w formie pracy społecznej. Koordynowanie działań i kierunków rozwoju tych organizacji będzie pomocne w reagowaniu na zagrożenia, które godzą w bezpieczne życie i rozwój gminy.


Obecnie na terenie miasta i gminy Łasin działa siedem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP Łasin, OSP Szonowo, OSP Szczepanki, OSP Szynwałd,  OSP Zawdzka Wola, OSP Zawda, OSP Jakubkowo). Jednostki te finansowane są przez Miasto i Gminę Łasin, na podst. art. 32 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz.1372 z późn.zm.), w zakresie ich utrzymania, wyposażenia i zapewnienia ich gotowości bojowej.


W gminie Łasin w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym funkcjonuje jedna jednostka (OSP Łasin) na mocy porozumienia z dnia 27 czerwca 1995 r.  Na podstawie § 20 statutu OSP wszystkie jednostki w gminie Łasin powołały spośród swoich członków czynnych jednostki operacyjno – techniczne (JOT), w celu podejmowania działań ratowniczych w czasie pożarów, klęsk żywiołowych, zagrożeń ekologicznych, katastrof i innych zdarzeń zagrażających życiu, zdrowiu, mieniu oraz środowisku naturalnemu mieszkańców miasta i gminy Łasin. Ustalono, że jednostka OSP Łasin tworzy JOT kategorii I, jednostka OSP Szonowo tworzy JOT kategorii III, a pozostałe jednostki zaliczono do IV kategorii. Jednostka łasińska ze względu na posiadane środki łączności bezprzewodowej i pozostałe wyposażenie specjalistyczne pełni rolę wiodącą na terenie miasta i gminy, a pozostałe jednostki są zdolne do podejmowania ograniczonych działań ratowniczych w czasie pożarów oraz ograniczonych działań zabezpieczających przy innych zdarzeniach na terenie miejscowości, będącej siedzibą tej Ochotniczej Straży Pożarnej.

 

_____________________________________________________________________

 

Ważniejsze linki i informacje


Obrona Cywilna  Kraju 

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Grudziądzu

 

Pliki do pobrania :

 

 

Ta strona używa Cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.